۱۳ نکته مهم که فریلنسرها و افراد دورکار باید رعایت کنند

۱۳ نکته مهم که فریلنسرها و افراد دورکار باید رعایت کنند

۱- زندگی کنید.

بعضی اوقات ما فقط مشغول کار و شغلمان هستیم. اما به یاد داشته باشید که زندگی به معنای زندگی است. بنابراین به خاطر ادامه زندگی، خوب غذا بخورید، خوب استراحت کنید و مراقب خانواده خود باشید.

به یاد داشته باشید که برای اوقات فراغت خود نیز برنامه‌ریزی داشته باشید. نداشتن اوقات فراغت و برنامه‌ریزی، در طولانی مدت باعث افت کارایی شما خواهد شد.

وبسایت همکاریتو برای تاکید بر ‌این مهم، در قسمت ویرایش پروفایل کاربری، قسمت" موقتاً غیر‌فعال "را تعبیه کرده تا به فکر اوقات فراغت خود نیز باشید. 😊

 

۲- ساعات کاری خاصی را برای خود تعیین کنید.

فریلنسری کاملاً متضاد با بی‌برنامگی است. برخی از افرادی که می‌خواهند حرفه خود را بصورت فریلنسری ادامه دهند؛ دچار بی‌برنامگی شده و روز به روز از هدف‌های در نظر گرفته شده خودشان دور می‌شوند. به همان میزان که در بند قبلی، بر داشتن اوقات فراغت و غافل نشدن از زندگی کردن تاکید کردیم، در اینجا تاکید بر داشتن برنامه منظم کاری برای شروع و اتمام پروژه‌ها را داریم.

 

۳- فضای کاری دلخواه خود را ایجاد کنید.

فضایی که در آن هستید تاثیر بسیار زیادی در راندمان کاری شما دارد. میز کاری خود را به بهترین نحو و بر اساس سلیقه خود آماده کنید. صندلی که روی آن می‌نشینید، ابزار و امکانات در دسترس، همه و همه باعث لذت بردن شما از انجام کارتان می‌شود.

حتماً از لوازم استاندارد برای محیط کاری خود استفاده کنید؛ استفاده از لوازم و وسایل غیر استاندارد در بلند مدت می‌تواند آسیب‌های جدی به سلامتی شما بزند.

 

فضای کاری دلخواه خود را بسازید.

۴- ارزش خود را بدانید.

 درک کنید که خدمات شما در مقایسه با سایر افرادی که در صنعت شما از سطح مهارت مشابه برخوردارند، چقدر ارزشمند هستند و بر این اساس قیمت‌دهی کنید؛ درک این مورد می‌تواند شما را در ارائه قیمت‌های منصفانه کمک کند.

 

۵- هرگز فقط برای دیده شدن کار نکنید.

وبسایت همکاریتو منعی برای کار رایگان انجام دادن ندارد، ولی یکی از بدترین انتخاب‌ها؛ قبول پیشنهاد کارفرما‌یان فقط در قبال دیده شدن است. برای مثال شما برای یک برند معروف پروژه‌ای انجام می‌دهید و کارفرما با کسر از دستمزد، یادآور می‌شود که انجام این کار توسط شما می‌تواند رزومه بزرگی برای آینده‌تان باشد. این جمله کاملاً درست است؛ ولی حتماً به خاطر داشته باشید که افراد حرفه‌ای مهارت‌های خود را رایگان عرضه نمی‌کنند.

 

۶- مشتریان خود را عاقلانه انتخاب کنید.

در هنگام کار با کارفرما‌یانی که بیشتر از وعده‌های ذکر شده در قرارداد، مطالبه می‌کنند، احتیاط کنید. پیشنهاد می‌شود در انتخاب کارفرما اصلا عجول نباشید.

 

۷- با کارفرما ارتباط خوبی داشته باشید.

ارتباط ضعیف یکی از بزرگترین قاتلان تکرار تجارت است (منظور از تکرار تجارت، بازگشت مشتری و سفارش کار مجدد است). بیاموزید که چگونه با مشتری خود ارتباط برقرار کنید به طوری که آنها مشتاق همکاری دوباره و دوباره با شما باشند.

 

ارتباط صحیح با کارفرمایان

 

۸- تا میتوانید منظور کارفرما را درک کنید.

مطمئن باشید برای درک پروژه کاری، کارفرما از پاسخ دادن به سوالات شما در مورد پروژه مورد نظر ناراحت نمی‌شود. پرسش شما در تحویل درست پروژه و زمانبندی شما بسیار کمک کرده و شما را از دوباره کاری‌های اضافه آزاد می‌کند.

 

۹- درخواست پرداخت مطمئن داشته باشید.

سیستم پرداخت مطمئن همکاریتو، با ایجاد فضایی امن برای همکاری کارفرمایان و فریلنسرها، امکان عدم انجام تعهدات را به حداقل رسانده است. با این کار امنیت دریافت حق الزحمه خود را تضمین و با آرامش و خیال راحت، کار خود را انجام می‌دهید. درخواست پرداخت مطمئن، این اطمینان را به شما می‌دهد که پس از اتمام کار خود، حق الزحمه خود را بصورت تمام و کمال دریافت خواهید کرد. این اطمینان در کیفیت کار شما نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 

۱۰- به کارفرمایانی که درخواست کار خارج از سیستم همکاریتو را می‌کنند؛ اعتماد نکنید.

با یک جستجوی ساده می‌توانید دریابید که تمامی پلتفرم‌هایی که در حوزه فریلنسری فعالیت دارند، تاکید بر ‌این دارند که تمامی مراحل انجام پروژه بین کارفرما و فریلنسر، داخل سیستم انجام شود. این کار فقط برای حمایت از حق و حقوق کاربران می‌باشد بطوریکه رعایت نکردن این مورد مهم، می‌تواند ضرر مالی به هر دو طرف وارد نماید. (جهت مطالعه قوانین و مقررات کلیک کنید)

 

۱۱- مسائل مالی خود را ساماندهی کنید.

یکی از موارد بسیار مهم در فریلنسری کنترل مسائل مالی است. در هنگام کار به عنوان فریلنسر، باید حسابدار خود باشید. وبسایت همکاریتو در پنل کاربری فریلنسرها، قسمت حسابداری را به طور کامل و شفاف در اختیار شما عزیزان قرار داده تا امور مالی خود را در لحظه مشاهده و کنترل نمایید.

 

۱۲- روی بازاریابی مطالعه داشته باشید.

نوشتن پیشنهاد اولیه توسط شما برای کارفرما اهمیت زیادی دارد. همانطور که در مصاحبه کاری، موارد بسیاری مانند: ظاهر، نحوه صحبت کردن، ارائه رزومه و ... را رعایت می‌کنید؛ در بحث فریلنسری نیز مواردی هستند که باید رعایت شوند. شما با فردی سر ‌و ‌کار دارید که از طریق مهارت‌ها و رزومه‌کاری که در پروفایلتان قرار داده‌اید، پروژه خود را به شما واگذار خواهد کرد؛ پس قبل از ارسال پیشنهاد، در نوشتن جملات خود دقت کنید.

 

۱۳- فرض نکنید که شما در حال موفقیت هستید.

موفقیت، تنها زمانی برایتان معنا پیدا می‌کند که شما از لحاظ روحی و مالی به نقطه مورد نظر خود برسید. در ابتدای ماه برای خود هدفی منطقی تعیین کنید و در آخر ماه وضعیت مالی و رضایت قلبی‌تان را با آن مقایسه کنید.

مسئله بسیار مهمی که نباید از آن غافل شد، مطالعه و صد البته تمرین‌های مکرر برای بهبود کیفیت ارائه خدماتتان است. ضمنا همیشه سعی کنید تعرفه‌های ارائه شده خود را بروز نگه دارید.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید...

نام شما: *
ایمیل شما: *
دیدگاه شما: *
علیرضا محسنی علیرضا محسنی ۱۵:۴۸ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳

ممنونم. مقاله بسیار مفیدی بود :)

نام شما: *
ایمیل شما: *
پاسخ شما: *
Ehsan Ehsan ۲۱:۵۸ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳

جالب بود. ممنون

نام شما: *
ایمیل شما: *
پاسخ شما: *