مزایای برونسپاری و به انجام رساندن پروژه‌ها به صورت دورکاری

مزایای برونسپاری و به انجام رساندن پروژه‌ها به صورت دورکاری

در این مطلب سعی کردیم تا به صورت کلی با اصلی‌ترین مزایای برونسپاری پروژه‌ها آشنا شویم.

 

 • ارزان‌تر بودن 
برونسپاری پروژه‌ها به مراتب ارزان‌تر از استخدام یک کارمند تمام‌وقت خواهد بود.

کسب و کار نوپایی را در نظر بگیرید که مدیریت هزینه‌ها برای مدیرانش بسیار مهم است. برای مثال انجام کارهای تبلیغاتی مانند تولید محتوا، سئو، مدیریت شبکه‌های اجتماعی و... در صورت استخدام کارمند، هزینه های بالایی برای شرکت یا مجموعه خواهد داشت؛ حال سوال اصلی اینجاست که برای مدیریت هزینه‌ها و نیاز کسب و کار به انجام گرفتن این کارها، چه اقدامی میبایست صورت بگیرد؟ گرافیست‌های حرفه‌ای، تولیدکنندگان محتوا و یا هر فرد حرفه‌ای دیگری برای استخدام تمام وقت و انجام پروژه‌هایی از قبیل موارد ذکر شده؛ حداقل مبلغ تعیین شده قانون کار را درخواست خواهند کرد که احتمالا برای شرکت‌های کوچک و نو‌پا، صرفه اقتصادی نخواهد داشت. ایده‌آل ترین شرایط برای تمامی شرکت‌ها و کسب کارهایی با این شرایط، برونسپاری پروژه‌ها و استفاده از توانایی و تجربه فریلنسر‌ها می‌باشد.

 

کاهش هزینه‌ها با استخدام یک فریلنسر کاربلد و حرفه‌ای

 

 • سریع‌تر بودن
برونسپاری پروژه‌ها یکی از سریع‌ترین روش‌های به انجام رساندن پروژه‌هاست.

اگر تصمیم به برونسپاری پروژه‌های خود دارید، می‌توان گفت یک قدم بسیار مهم برای تسریع در انجام پروژه‌های خود برداشته‌اید؛ ولی این سرعت باید بیش از پیش انجام شود. در حال حاضر وبسایت‌های زیادی در حوزه برونسپاری و فریلنسری در حال فعالیت هستند و یکی از اصلی‌ترین مزیت همه این وبسایت‌ها، تسریع روند کاری انجام پروژه‌هاست. این سرویس‌ها میانبر بسیار مناسبی هستند تا کارفرماها و مدیران کسب و کارها در زمان جستجو و یافتن افراد قابل اعتماد، حرفه‌ای و مجرب صرفه‌جویی کرده و بتوانند با خیالی راحت با فریلنسر موردنظر خود ارتباط برقرار کنند.

فرض کنید برای برونسپاری پروژه تولید محتوا به سراغ وبسایت همکاریتو آمده‌اید و برای انجام سئو این محتوا نیز دنبال یک فرد حرفه‌ای و با تجربه هستید. در این حالت، درخواست شما به ۲ صورت امکان تسریع در جستجو و به انجام رساندن پروژه‌ها را خواهد داشت: 

 1. اول اینکه فریلنسر تولیدکننده محتوایی را انتخاب کنید (با توجه به رزومه و نمونه‌کارهای موجود در پروفایل کاربران) که علاوه بر تسلط بر محتوانویسی، در حوزه سئو نیز تسلط کافی داشته باشد.
 2. حالت دوم این است که فریلنسر منتخب شما فقط مسئول تولیدمحتوا است و برای انجام سئو محتوای تولید شده، شما به راحتی می‌توانید از طریق وبسایت همکاریتو فریلنسر متخصص سئو را نیز پیدا کنید و در کمترین زمان بالاترین بهره‌وری را ایجاد نمایید.

این ۲ مثال نشانگر این است که برونسپاری پروژه‌ها خصوصا از طریق وبسایت‌های حوزه فریلنسینگ، روند انجام کارها را سرعت بخشیده‌ و کسب و کار شما با شیب بالایی به هدف‌های در نظر گرفته شده قدم برمیدارد.

 

جستجو و استخدام فریلنسرهای حرفه‌ای

 

 • آشنا شدن با افراد حرفه‌ای
برونسپاری پروژه‌ها و آشنایی با فریلنسرهای حرفه‌ای و کاربلد

برخی از مدیران نسبت به کارکنان خود انتقادِ نداشتن ایده جدید و یا عدم خلاقیت در انجام پروژه‌ها را دارند. این انتقاد ممکن است در برخی مواقع بجا بوده و در صورتی که با عموم مردم سر و کار داشته باشند، این یکنواختی، ذهن مخاطب را نیز خسته کند. مزیت دیگر استفاده از برونسپاری از طریق وبسایت‌های فعال در حوزه فریلنسینگ مانند وبسایت همکاریتو، آشنایی با صدها نفر از افراد حرفه‌ای در حیطه‌های کاری مختلف است که با توجه به نمونه‌کارهای ثبت شده در پروفایلشان حرفی برای گفتن دارند. شما به راحتی می‌توانید با بررسی نمونه‌کارهای انجام شده توسط فریلنسرها، افراد خلاق و ایده‌پرداز را انتخاب و برای انجام پروژه‌های خود معرفی نمایید.

پیدا کردن افراد حرفه‌ای و کاربلد، اغلب سخت و در برخی مواقع عملا غیر‌ممکن است. در وبسایت همکاریتو فریلنسرها به ۴ دسته کاربر عادی، کاربر کاربلد، کاربر حرفه‌ای و معتمدین وبسایت همکاریتو تقسیم‌بندی شده‌اند. این دسته‌بندی، انتخاب فریلنسر مناسب برای کارفرما را آسان‌تر می‌کند.

لازم به ذکر است که قطعا در بین کاربران عادی، افراد حرفه‌ای نیز وجود دارند ولی وبسایت همکاریتو با توجه به سیستم امتیازدهی خود اقدام به اعطای سطح کاربری به فریلنسرها می‌نماید به همین منظور پیشنهاد می‌شود کارفرمایان در هنگام انتخاب فریلنسر حتما نمونه‌کارها و رزومه فریلنسر‌ها را به دقت بررسی نمایند.

 

 • عدم ایجاد تعهد استخدامی
برونسپاری پروژه و استفاده از توانایی فریلنسرها، تعهد استخدامی نخواهد داشت.

یکی دیگر از دغدغه‌های مدیران به هنگام استخدام کارمندان، بحث مدیریت پرسنل و تعهدهای لازم پس از استخدام است. بخش کارگزینی، حسابداری پرسنل، بیمه و... تنها چند مثال ساده از سختی‌های روند استخدام و پسااستخدام می‌باشد. حال در صورت برونسپاری پروژه‌ها، مدیران دیگر به فکر نحوه برخورد با پرسنل، بیمه، حقوق آخر ماه، عیدی و... نخواهند بود که این مورد نیز می‌تواند منافع مالی زیادی در طول یک سال برای شرکت داشته باشد.

 

انتخاب آسان فریلنسرهای مختلف با توانایی‌های متفاوت

 

 • داشتن حق انتخاب
داشتن حق انتخاب فریلنسرهای مختلف در برونسپاری پروژه

در هنگام استخدام، یکی از مواردی که فکر مدیران را درگیر می‌کند، بررسی سوابق فرد مراجعه کننده، در محل کار قبلی و همچنین در اجتماع است. علاوه بر کارفرمایان که به دنبال همکاری مطمئن با افراد مطمئن هستند، فریلنسرها نیز همین شرایط را دارند. در فعالیت‌های فریلنسری و برونسپاری پروژه‌ها، تمامی ارتباطات از طریق مکان امنی که وبسایت همکاریتو پیش‌بینی کرده است، صورت خواهد گرفت. سیستم پرداخت مطمئن همکاریتو، تعهد به وعده‌های اعلام شده از سوی کارفرما و فریلنسر را تضمین خواهد کرد.

 

 • نتیجه‌گیری

پروسه استخدام یک امر مهم و اساسی در تمامی شرکت‌ها و کسب و کارها است. برای برخی وظایف تعریف شده در شرکت‌ها بلاشک میبایست استخدام صورت گرفته و کارمند مورد نظر بصورت تمام وقت فعالیت خود را به صورت حضوری انجام دهد؛ ولی برخی مواقع نیاز است که بعضی از پروژه‌های خود یا شرکت را به صورت فریلنسینگ و دورکاری به انجام برسانیم.

 

برونسپاری پروژه‌ها در صورتی پیشنهاد می شود که:
 1. شرکت، توانایی پرداخت حقوق ماهانه به کارمندان را نداشته باشد.
 2. فرصت کافی برای استخدام و ارزیابی توانایی افراد وجود نداشته باشد.
 3. نیاز به همکاری افراد مختلف با توانایی‌ها و سلایق مختلف احساس شود.
 4. پروژه درخواستی برای شرکت یا سازمان، مقطعی باشد.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید...

نام شما: *
ایمیل شما: *
دیدگاه شما: *