راهنمای جامع و کامل انتخاب درست یک فریلنسر حرفه‌ای

راهنمای جامع و کامل انتخاب درست یک فریلنسر حرفه‌ای

امروزه حرفه فریلنسینگ و دورکاری بیش از پیش مورد توجه کسب و کارها و بسیاری از کارفرمایان قرار گرفته است؛ از این رو، نحوه ارائه صحیح درخواست و انتخاب درست فریلنسر، از اهمیت بالایی برخوردار است. با ما همراه باشید تا در این مقاله نکاتی را که در انتخاب یک فریلنسر مناسب باید مدنظر قرار داد را بررسی کنیم.

به احتمال زیاد در آینده‌ای نه چندان دور، فریلنسرها چرخه اقتصادی اکثر شرکت‌ها را تغییر خواهند داد. امروزه روند مالی و اقتصادی شرکت‌ها به نحوی است که تحت هر شرایطی می‌بایست به فکر سامان‌دهی مخارج خود باشند. با توجه به اینکه استخدام کارمندان، شرایط و مشکلات خاص خود را دارد و در صورت قطع همکاری به هر دلیل، شرکت متحمل خسارت‌هایی خواهد شد، استفاده از مهارت و هنر فریلنسرها، صرفه اقتصادی محسوسی برای شرکت‌ها به دنبال خواهد داشت.

ساده‌ترین و در عین حال مهم‌ترین راه برای جذب بهترین فریلنسر‌ها، نوشتن یا ارائه درخواست کار صحیح در وبسایت‌های فریلنسری است. اگر اطلاعات پروژه درخواستی شما برای فریلنسرها مبهم بوده و قابل درک نباشد، احتمال ارسال پیشنهادات مناسب هم کم خواهد بود.

 

مواردی که در هنگام ثبت یک پروژه برای انجام، باید رعایت کنید:

۱- عنوان پروژه:

انتخاب عنوان پروژه می‌تواند یک شروع قدرتمند برای ارائه شما باشد. از طریق عنوان پروژه می‌توانید در یک جمله کوتاه، کلیت درخواستتان را به راحتی بیان کنید. این مساله به فریلنسرها کمک می‌کند به راحتی متوجه شوند که آیا مهارت لازم برای انجام پروژه شما را دارند یا نه.

۲- مدت زمان:

انتخاب بازه زمانی از تاثیرگذارترین مسائل در انتخاب یک فریلنسر می‌باشد. فریلنسر‌های حرفه‌ای به شدت روی زمان‌بندی کارها و فعالیت خود حساس هستند و به پروژه‌هایی که پروسه زمانی بیشتر و مناسب‌تری داشته باشند، رغبت بیشتری نشان می‌دهند. همچنین، تعیین زمان به فریلنسرها کمک می‌کند که زمانبدی‌های کاری خود را بررسی کرده و سپس اقدام به ارسال پیشنهاد کنند؛ این مساله در نهایت باعث خواهد شد تا فریلنسر مورد نظر بتواند در زمان مناسبی پروژه شما را انجام و تحویل دهد.

۳- بودجه:

بودجه مورد نظر خود را برای انجام پروژه تعیین کنید. اگر اطلاعی از بودجه‌بندی مناسب برای انجام پروژه خود ندارید، یک هزینه تقریبی ذکر کرده و در شرح کامل پروژه، ذکر کنید که اطلاع دقیقی از بودجه لازم ندارید. در این حالت این احتمال وجود دارد که برخی فریلنسر‌ها هزینه‌ای بیشتر از مبلغ مورد نظر شما برای انجام پروژه ارائه دهند، ولی شما می‌توانید با مقایسه قیمت‌های ارائه شده توسط اکثریت فریلنسر‌ها، هزینه تقریبی را بدست آورید.

 

برای انتخاب فریلنسر، چک لیست تهیه کنید...

 

ساخت چک لیست فریلنسرها

بعد از شروع ارائه پیشنهاد‌ها از سوی فریلنسرها، ممکن است در انتخاب فریلنسر شایسته و کاربلد به مشکل بربخورید. یکی از راه‌حل‌ها، ساخت یک لیست مختصر از فریلنسر‌هایی است که توانایی انجام پروژه شما را دارند. مواردی که بعد از ساخت این لیست باید به آن‌ها توجه کنید:

  • بررسی کلیات پیشنهاد:

پیشنهاد‌های ارائه شده از هر فریلنسر را بصورت جداگانه و به دقت بررسی کنید. اینکه در پیشنهاد ارائه شده چه مزیت‌هایی نسبت به دیگر فریلنسرها اشاره شده است. در کنار پیشنهاد ارائه شده، بررسی کنید که آیا فریلنسر مربوطه، پروژه‌ای مشابه به پروژه شما در رزومه کاری خود دارد یا نه.

  • بررسی پروفایل فریلنسر:

بررسی پروفایل فریلنسر باعث می‌شود نگاه کلی و اجمالی از مشخصات شخصی و وضعیت کاری ایشان بدست آورید. در پروفایل کاربری فریلنسر، مهارت‌ها، رزومه‌کاری، نمونه‌کار‌های فریلنسری و اطلاعات مفید دیگری موجود است که بررسی آن‌ها می‌تواند به منظور یک انتخاب صحیح به شما کمک کند.

  • بررسی در دسترس بودن:

بررسی کنید که آیا فریلنسر در درخواستش به در دسترس بودن خود اشاره کرده است یا نه. اگر فریلنسری اوقات بیشتری در دسترس باشد، مکاتبه بیشتری با شما انجام داده و در نهایت پروژه شما، هر چه بیشتر به نتیجه ایده‌آلتان نزدیک‌تر خواهد بود.

  • بررسی امتیازات و نظرات کارفرمایان قبلی:

این بررسی، آشکار کننده رضایت کارفرمایانی است که با فریلنسر مربوطه پروژه‌ای به انجام رسانده‌اند. مشاهده رضایت کارفرمایان قبلی از فریلنسر مربوطه، می‌تواند تاثیر مهمی در انتخاب نهایی شما داشته باشد.

  • بررسی نهایی و سخنان پایانی با فریلنسر‌ها:

و در نهایت، پس از پایان مراحل ساخت چک لیست مورد نظر و انتخاب فریلنسرهای مناسب پروژه‌تان، وارد مذاکره نهایی با آن‌ها شوید.

 

برای داشتن یک مذاکره مناسب با فریلنسرها، لیست سوال تهیه کنید.

 

نکاتی موثر برای داشتن یک مذاکره مناسب با فریلنسرها:

  • لیست سوال تهیه کنید:

تهیه لیست سوالات، به رفع شبهات میان توافقات شما و فریلنسر کمک کرده و باعث خواهد شد تا قبل از شروع انجام پروژه، به طور کامل و جامع در مورد جزئیات پروژه و نحوه انجام کار، بحث و گفتگو داشته باشید.

  • زمان‌بندی:

فاکتور مهم دیگری که باید در نظر گرفت، پرسش در مورد زمانبندی و تحویل پروژه است. در صورتی که فریلنسری در کنار ارائه کیفیت بالا، قول تحویل سریع نیز ارائه دهد، می‌تواند گزینه خوبی برای انتخاب نهایی باشد.

  • بررسی بودجه:

بررسی بودجه ارائه شده از سوی فریلنسر، امری بسیار مهم بوده و در واقع می‌توان گفت مهم‌ترین دلیل انتخاب فریلنسر نهایی می‌باشد. حتماً مبلغ ارائه شده توسط فریلنسرها را مورد بررسی و مقایسه قرار دهید. پیشنهاد وبسایت همکاریتو این است که در صورتیکه بازه مبالغ ارائه شده توسط فریلنسرها، نزدیک به هم باشد، در این مورد وسواس بیش از حد به خرج ندهید.

 

امید داریم تا پس از مطالعه این مقاله بتوانید به عنوان کارفرما، درخواست‌های مناسبی ارائه کرده و در نهایت پس از بررسی‌های لازم، بهترین فریلنسر را برای انجام پروژه خود انتخاب نمایید. به یاد داشته باشید که بهتر است در صورت رد پیشنهاد یک فریلنسر، دلیل خود را به ایشان اطلاع دهید. این کار نشانگر احترام شما به درخواست فریلنسر است.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید...

نام شما: *
ایمیل شما: *
دیدگاه شما: *