به عنوان فریلنسر چگونه یک پیشنهاد بی‌نقص ارائه کنیم؟

به عنوان فریلنسر چگونه یک پیشنهاد بی‌نقص ارائه کنیم؟

  • املا و نگارش صحیح را رعایت کنید.

صرف نظر از تمامی مهارت‌های خاص؛ نبوغ و نحوه ارائه پروژه که دارید، پیشنهاد شما میبایست عاری از خطا‌های املایی و نگارشی باشد. چرا که رعایت این موارد می‌تواند ارتباط نزدیکی با صلاحیت شما برای انجام پروژه مربوطه داشته باشد. برخی مواقع مبلغ و توضیحات پروژه، شما را به وجد می‌آورد و شتاب‌زده شروع به نوشتن پیشنهاد خود می‌کنید که خود، یکی از دلایل بوجود آمدن اشتباهات نگارشی است. حتماً پس از پایان نوشتار خود، یکبار به دقت تمام نوشته‌های خود را مرور نمایید.

 

  • در پیشنهاد خود از پروژه کارفرما بیشتر صحبت کنید.

در پیشنهادی که ارسال می‌کنید ابتدا کمی به پروژه‌ای که کارفرما ایجاد کرده بپردازید؛ زیرا کارفرما با خواندن این موارد پی میبرد که شما برای او و پروژه‌اش ارزش قائل شده و مطالب را بصورت کامل مطالعه نموده‌اید. این به معنای اضافه‌گویی نیست؛ صرفاً با یک یا چند جمله این حس باید منتقل شود.

 

  • به کارفرما اطلاع دهید که چه مهارتهایی در ارتباط با پروژه ایشان دارید.

اگر پروژه کارفرما در مورد ورود داده است، نیازی به ذکر مهارت های HTML خود ندارید! در نظر داشته باشید که ما می‌خواهیم با طی کردن کوتاه‌ترین مسیر و جملات، جلوه خاصی در ذهن مخاطبمان ایجاد کنیم که هیچ شناختی از ما ندارد. کارفرما ترجیح می‌دهد مهارت‌های مرتبط به پروژه ایجاد شده را از شما بشنود.

در صورتی مهارت مازاد خود را اعلام کنید که با پروژه مرتبط بوده و بعد از اتمام کار می‌توانید آن را نیز انجام دهید. برای مثال شما هم مهارت تولید محتوا را دارید و هم یک طراح گرافیک هستید؛ اغلب محتواهای تولید شده برای قسمت بلاگ وبسایت‌ها نیازمند یک عکس یا طرح خوب و مناسب هستند که شما با یک پیشنهاد مکمل برای انجام آن‌ها می‌توانید پروژه جدیدی نیز از سوی کارفرما دریافت نمایید.

 

  • خوش‌قول بوده و سعی کنید سفارشات را سریع آماده کنید.

اگر کارفرمایی پروژه خود را با برچسب فوری ثبت کرده است، در ارائه پیشنهاد خود تاکید بر سرعت تحویل داشته باشید. حتماً یک بازه زمانی خاص برای تحویل پروژه ذکر کنید ولی توجه داشته باشید که بازه زمانی واقع بینانه‌ای ارائه دهید، چرا که کارفرما با دیدن بازه زمانی غیر عادی از پیشنهاد شما به راحتی عبور می‌کند.

در صورتیکه پروژه به شما واگذار شد و زودتر از زمان مقرر، کار را انجام دادید، ممکن است پس از تحویل پروژه، در صورتیکه کارفرما پروژه مشابهی داشته باشد، به جای اشتراک‌گذاری پروژه برای تمامی فریلنسر‌ها، مستقیم به سراغ شما آید.

 

  • نمونه کار ارائه دهید.

هنگام ثبت پیشنهاد خود برای پروژه مورد نظر، اگر قبلا پروژه مشابهی کار کرده‌اید، حتما در پیشنهاد خود به نمونه‌کارهای مرتبط نیز اشاره کنید. ثابت کنید شما آنقدر خوب هستید که قبلا توانسته‌اید پروژه‌ای مشابه پروژه مورد نظر را با موفقیت کار کنید. این کار اعتماد کارفرما به شما را بیشتر خواهد کرد.

 

  • سوال بپرسید.

اگر جزئیات پروژه به اندازه کافی روشن نیست، در مورد آنچه کارفرما می‌خواهد سؤال کنید. پرسش سوال باعث می‌شود ارتباط خود را با کارفرما نزدیک‌تر کرده و پیشنهاد ارائه شده شما کامل و شفاف باشد. پرسش سوال‌های صحیح نشانگر این است که شما اطلاعات پروژه را با دقت خوانده و در نتیجه برای کارفرما و پروژه مورد نظر، ارزش قائل هستید.

 

خوب سوال بپرسید!

 

حال برای تمرین و تبادل افکار، نمونه یک پروژه درخواستی از طرف کارفرما را مطالعه کرده و یک پیشنهاد با رعایت موارد بالا در قسمت دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید:

با سلام

من یک پروژه موشن گرافیک برای کارخانه تولید روکش تایر نیاز دارم که ایده و خلاقیت برای ما بسیار مهم می‌باشد. اساس کار کارخانه بر روی بازیافت تایر‌های کهنه و مستعمل می‌باشد که کمک زیادی بر حفظ محیط زیست است. در موشن گرافیک کار شده تاکید زیادی بر حفظ و نگهداری محیط زیست اشاره شود. تایم مد نظر هم حدوداً یک دقیقه باشد که حوصله سر بر نباشد.

لازم به ذکر است که سناریو اولیه خیلی زود نیاز دارم که بررسی بشه و فوری کار رو شروع کنیم. لطفاً پیشنهاد های خود را ارسال نمایید

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید...

نام شما: *
ایمیل شما: *
دیدگاه شما: *
علی علی ۱۱:۴۴ ۱۳۹۹/۰۴/۱۵

سلام. ممنون از توضیحاتتون
امکان اینکه بتونیم سفارش بگیریم چقدره؟

تیم تحریریه همکاریتو تیم تحریریه همکاریتو ۱۲:۲۹ ۱۳۹۹/۰۴/۱۵

با سلام و عرض وقت بخیر

احتمال دریافت سفارش توسط فریلنسر کاملا بستگی به خود فریلنسر داره. کارفرما با توجه به نمونه‌کارهای ثبت شده شما در پروفایلتون، رزومه کاری، نوع پیشنهاد ارسالی و ... فریلنسر مورد نظر رو انتخاب خواهد کرد.

نام شما: *
ایمیل شما: *
پاسخ شما: *