روش کار کارفرما در همکاریتو

آموزش روند ثبت سفارش کارفرمایان

قدم اول) ثبت نام

 • برای برخورداری از تمام امکانات وبسایت همکاریتو، در مرحله اول شما میبایست عضویت خود را تکمیل نمایید. برای عضویت در وبسایت همکاریتو می‌توانید به ۲ صورت عمل کنید:

۱) ثبت نام از طریق حساب کاربری گوگل (Gmail).

۲) وارد کردن اطلاعات به صورت دستی و تکمیل ثبت نام.

توجه داشته باشید که در هنگام عضویت، گزینه "شروع به عنوان کارفرما" را انتخاب نمایید. (این مورد بعدا قابل تغییر خواهد بود)

پس از عضویت، به صورت خودکار به پیشخوان کاربری یا داشبورد منتقل می‌شوید. این قسمت اطلاعات کلی و مهم حساب کاربری شما را نمایش می‌دهد.

قدم دوم) ایجاد پروژه جدید

 • برای ایجاد پروژه می‌توانید از ۲ حالت پروژه عادی و یا مناقصه و به ۳ صورت عادی، فوری و مخصوص معتمدین همکاریتو استفاده کنید.
 • هر کارفرما می‌تواند در ماه ۱ پروژه به صورت رایگان ثبت نماید. هزینه ثبت پروژه‌های بیشتر، به ازای هر پروژه ۱۰,۰۰۰ تومان خواهد بود.
معرفی انواع پروژه

پروژه‌های عادی) در این نوع، پروژه شما به صورت عادی ثبت شده و منتظر ارائه پیشنهادات مختلف از سوی فریلنسرها خواهد بود.

پروژه‌های مناقصه) در این نوع، شما مبلغی را به عنوان حداقل هزینه برای شروع مناقصه در نظر خواهید گرفت و پروژه شما در لیست پروژه‌ها برچسب "مناقصه" خواهد خورد. در این صورت کمترین پیشنهاداتی که از سوی فریلنسرها به پروژه شما ارسال می‌گردد (تا حداقل مبلغی که شما مشخص کرده‌اید)، برایتان نمایش داده خواهد شد و شما بر اساس مهارت‌ها، نمونه‌کارها و در نهایت مبلغ ارائه شده از سوی فریلنسرها، فریلنسر منتخب خود را تعیین خواهید کرد.

معرفی روش‌های ثبت پروژه

پروژه‌های رایگان و عادی) ثبت پروژه به صورت عادی.

پروژه‌های فوری) ثبت پروژه با برچسب "فوری" و قرار کرفتن در بالای لیست پروژه‌ها.در حال حاضر هزینه ثبت پروژه به صورت فوری ۱۵,۰۰۰ تومان می‌باشد.

پروژه‌های معتمدین) ثبت پروژه با برچسب "خصوصی" و امکان ثبت پیشنهاد برای پروژه فقط توسط معتمدین وبسایت همکاریتو و قرار گرفتن در بالای لیست پروژه‌ها.در حال حاضر هزینه ثبت پروژه برای معتمدین همکاریتو ۳۰,۰۰۰ تومان می‌باشد.

معتمدین سایت، چه کسانی هستند؟

اعضای معتمد سایت، افرادی هستند که سابقه کاری بسیار بالایی داشته و تجربه انجام پروژه‌های بزرگ را داشته‌اند. دریافت بالاترین امتیازات از سوی کارفرمایان نیز یکی از ویژگی‌های این گروه از فریلنسرهاست. بدین ترتیب در صورتی که کارفرمایان پروژه خود را برای معتمدین سایت ایجاد نمایند، وبسایت همکاریتو کیفیت انجام پروژه مورد نظر را تضمین خواهد کرد.

نکات مهم در ثبت پروژه
 • حتما در زمان ایجاد پروژه، عنوان، دسته‌بندی، موضوع و مهارت‌های مورد نیاز پروژه را با دقت تکمیل نمایید؛ چرا که در صورتی که هر یک از این موارد اشتباه تکمیل شود، پروژه مورد نظر در دسته‌بندی اشتباه منتشر شده و برای فریلنسرهای غیرمرتبط نمایش داده داده خواهد شد.
 • قسمت توضیحات پروژه را به صورت کامل و با ذکر جزئیات تکمیل نمایید. لطفا در نظر داشته باشید که درج شماره تلفن، آدرس فیزیکی، آدرس وبسایت، هرگونه آدرس شبکه‌های اجتماعی و مسنجرها طبق قوانین وبسایت همکاریتو، ممنوع می‌باشد. در صورتی که توضیحات وارد شده، ناقص و یا ناکافی باشد، فریلنسرها درک صحیحی از جزئیات پروژه نخواهند داشت و در نتیجه، کمیت و کیفیت پیشنهادات ارسالی به پروژه شما رضایت‌بخش نخواهد بود.
 • انتخاب بودجه مورد نظر آخرین مرحله و در واقع یکی از اصلی‌ترین مراحل ایجاد پروژه می‌باشد. سعی کنید هزینه پروژه را منصفانه (نه کم و نه زیاد) انتخاب کنید، چرا که علاوه بر رعایت اصل انصاف در انجام پروژه‌ها، انتخاب بودجه پایین‌تر از حد استاندارد، باعث عدم دریافت پیشنهاد از سوی فریلنسرهای حرفه‌ای خواهد شد. لازم به ذکر است که وبسایت همکاریتو برای جلوگیری از تضییع حقوق فریلنسرها، پروژه‌های ثبت شده توسط کارفرمایان را به دقت مورد ارزیابی قرار داده و در صورتیکه بودجه در نظر گرفته شده، نامتعارف باشد، در وهله اول، ویرایش بودجه پروژه را به کارفرما اطلاع داده و در صورت عدم همکاری، پروژه موردنظر با برچسب "بودجه نامناسب" منتشر خواهد شد.

قدم سوم) انتخاب فریلنسر

 • انتخاب فریلنسر از بین پیشنهادهای ارسال شده را می‌توان یکی از مهم‌ترین بخش‌های ثبت پروژه نام برد. در این مرحله به بررسی پیشنهادات ارائه شده از سوی کارفرمایان پرداخته و مواردی از قبیل نمونه‌کارها، سطح کاربری فریلنسر و امتیازات دریافتیشان را مورد ارزیابی قرار دهید. توضیحات پیشنهاد ارسالی فریلنسر، مبلغ درخواستی و زمان مورد نیاز جهت انجام پروژه را با دقت مطالعه کرده و سپس فریلنسر مختخب را برگزینید.
 • فریلنسر منتخب شما به جهت تضمین، می‌تواند برای انجام بخش یا کل پروژه مبلغی را به عنوان پرداخت مطمئن درخواست نماید، در این صورت، شما پس از گفتگو با ایشان، می‌توانید درخواست مطمئن مورد نظر را ایجاد کرده و پس از تکمیل بخش توافق شده پروژه، پرداخت مطمئن را آزاد سازید تا مبلغ مورد نظر به موجودی فریلنسر واریز شود.

قدم چهارم) پایان پروژه

 • قدم آخر زمانی است که پروژه شما به نحو احسن از طرف فریلنسر مربوطه انجام شده و برای شما ارسال گردیده است. حال نوبت این است که با اعلام پایان پروژه، به فریلنسر منتخب خود امتیاز داده و توضیحی مختصر در مورد تجربه کار با ایشان ثبت نمایید. این امتیازات در رتبه بندی فریلنسرها تاثیر بسیاری خواهد داشت؛ پس خواهشمندیم موارد مذکور را به طور صحیح و با دقت وارد نمایید.
حل اختلاف

در صورتی که حین انجام پروژه به هر دلیلی (کیفیت نامناسب پروژه انجام شده، بدقولی در زمان تحویل و ...) با فریلنسر مربوطه به مشکل برخوردید، می‌توانید از قسمت "ایجاد حل اختلاف"، جزئیات اختلاف پیش آمده را با پشتیبانان وبسایت همکاریتو در میان بگذارید تا تیم حل اختلاف همکاریتو با بررسی مشکل پیش آمده (در صورت نیاز بررسی گفتگوهای انجام گرفته بین شما و فریلنسر مربوطه) و همچنین بررسی درخواست کارفرما و متقابلا پیشنهاد ارائه شده از سوی فریلنسر، رای نهایی را صادر و ابلاغ نماید.تیم حل اختلاف همکاریتو متشکل از پشتیبانان همکاریتو، متخصصان مربوط به مهارت‌های ثبت شده برای پروژه و همچنین معتمدین وبسایت می‌باشد.

روش کار فریلنسر در همکاریتو

آموزش روند دریافت سفارش فریلنسرها

قدم اول) ثبت نام

 • برای برخورداری از تمام امکانات وبسایت همکاریتو، در مرحله اول شما میبایست عضویت خود را تکمیل نمایید. برای عضویت در وبسایت همکاریتو می‌توانید به ۲ صورت عمل کنید:

۱) ثبت نام از طریق حساب کاربری گوگل (Gmail).

۲) وارد کردن اطلاعات به صورت دستی و تکمیل ثبت نام.

توجه داشته باشید که در هنگام عضویت، گزینه "شروع به عنوان فریلنسر" را انتخاب نمایید. (این مورد بعدا قابل تغییر خواهد بود)

پس از عضویت، به صورت خودکار به پیشخوان کاربری یا داشبورد منتقل می‌شوید. این قسمت اطلاعات کلی و مهم حساب کاربری شما را نمایش می‌دهد.

قدم دوم) تکمیل پروفایل کاربری

اولین کار یک فریلنسر پس از عضویت، تکمیل پروفایل است. شما به عنوان فریلنسر با داشتن یک پروفایل کامل و حرفه‌ای علاوه بر اینکه می‌توانید به معرفی خود و نمونه‌کارهایتان پرداخته و اعتماد کارفرمایان را جلب نمایید، صفحه‌ای آنلاین جهت معرفی و اشتراک توانایی‌هایتان خواهید داشت.

مراحل تکمیل پروفایل
 • پس از ورود به بخش ویرایش پروفایل در ابتدا در صورت تمایل، نام کاربری خود را تغییر دهید.
 • جهت دریافت پیامک‌های اطلاع‌رسانی و همچنین دریافت تیک آبی (نماد تایید پروفایل)، شماره موبایل خود را وارد کرده و تایید نمایید.دریافت تیک آبی به منزله تایید اطلاعات شما بوده و از نظر کارفرمایان، یکی از ویژگی‌های مهم فریلنسرِ منتخب به شمار می‌رود.
 • حال نوبت این است که مهارت‌های خود را وارد نمایید. با تکمیل فیلد مهارت‌ها، علاوه بر اینکه کارفرمایان، بیشتر با تخصص‌های شما آشنا شده و اعتبارتان نزد آن‌ها افزایش خواهد یافت، به صورت روزانه پروژه‌های فعال مرتبط با تخصص شما از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی خواهد شد.در پلن آغازین (اقتصادی) شما می‌توانید ۱۰ مهارت را انتخاب نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، صفحه تعرفه‌های همکاریتو را مطالعه نمایید.
 • یکی از مواردی که می‌تواند به معرفی هر چه بهتر شما کمک شایانی بکند، تکمیل فیلد "درباره من" با جملات مختصر و مفید است. سعی کنید این بخش را با دقت و وسواس خاصی تکمیل نمایید.
 • تمامی فریلنسرها نیازمند نمایش نمونه‌کارهای خود هستند، چرا که کارفرمایان به سابقه‌کاری و نمونه‌کارهای یک فریلنسر اعتماد کرده و پروژه خود را به وی می‌سپارند؛ بنابراین داشتن نمونه‌کارهایی که نمایانگر سطح تخصص شما هستند، برای جذب کارفرمای هدف، تاثیر بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید از قسمت "نمونه‌کارها"، به ۳ شکل، نمونه‌‌کارهای خود را ثبت نمایید. نمونه‌کارهای تصویری، نمونه‌کارهای صوتی و نمونه‌کارهای ویدئویی.اگر در این مورد پرسشی داشتید، از طریق فرم تماس با ما و یا ارسال تیکت پشتیبانی با ما در تماس باشید.
 • آخرین مرحله تکمیل پروفایل کاربری، ثبت رزومه کاری است. در این قسمت، موارد کلی از اطلاعات شخصی خود، سوابق کاری، سوابق تحصیلی و تعدادی از مهارت‌هایتان جهت نمایش در پروفایل خود را وارد نمایید.
امتیازات فریلنسرها

در پنل کاربری همکاریتو، به جهت تکمیل پروفایل کاربری، انجام موفقیت‌آمیز پروژه‌ها و... امتیازاتی برای فریلنسرها در نظر گرفته ‌می‌شود. این امتیازات باعث افزایش سطح کاربری شما شده و در انتخاب فریلنسر توسط کارفرما، نقش بسیار مهمی خواهد داشت. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، پس از عضویت به صفحه ارتقا حساب / ارتقا عنوان مراجعه نمایید.

قدم سوم) دریافت و انجام پروژه

فریلنسرها می‌توانند با مراجعه با صفحه لیست پروژه‌ها پروژه‌های فعال را مشاهده و پس از مطالعه دقیق اطلاعات پروژه و بر اساس مهارت‌های خود، برای پروژه‌های مورد نظرشان پیشنهاد ارسال کنند. پیشنهادات ارسال شده برای پروژه‌ها توسط کارفرمایان مربوطه بررسی شده و فریلنسر منتخب بر اساس توانایی‌ها، پروژه‌های انجام شده موفق، لیست نمونه‌کارها، توضیحات ارائه شده، مبلغ درخواستی و... انتخاب خواهد شد.

قدم چهارم) پایان پروژه

 • سعی کنید پروژه دریافت شده را در زمان توافق شده با کارفرما انجام داده و ارسال نمایید. ارسال فایل‌ها به دو روش قابل انجام است:

۱) ارسال از طریق بخش گفتگوی هر پروژه

۲) آپلود در یکی از آپلودسنترهای معتبر داخلی یا خارجی و ارسال لینک آن از طریق بخش گفتگو

حل اختلاف

در صورتی که حین انجام پروژه به هر دلیلی (ایجاد نکردن پرداخت مطمئن و یا آزاد نکردن آن و ...) با کارفرمای مربوطه به مشکل برخوردید، می‌توانید از قسمت "ایجاد حل اختلاف"، جزئیات اختلاف پیش آمده را با پشتیبانان وبسایت همکاریتو در میان بگذارید تا تیم حل اختلاف همکاریتو با بررسی مشکل پیش آمده (در صورت نیاز بررسی گفتگوهای انجام گرفته بین شما و کارفرمای مربوطه) و همچنین بررسی درخواست کارفرما و متقابلا پیشنهاد ارائه شده از سوی فریلنسر، رای نهایی را صادر و ابلاغ نماید.تیم حل اختلاف همکاریتو متشکل از پشتیبانان همکاریتو، متخصصان مربوط به مهارت‌های ثبت شده برای پروژه و همچنین معتمدین وبسایت می‌باشد.