گویندگی و دوبله

هنر گویندگی و دوبلاژ هنری هیجان‌انگیز و متنوع است که شما می‌توانید با صدای خود با تمامی کاراکترها زندگی کنید، کسب و کاری را درخشان کنید، کتابی را برای شنوندگان بخوانید، افرادی که با شرکتی تماس گرفته‌اند را راهنمایی کنید.
این صنعت بیش از پیش در حال توسعه است. با توسعه و پیشرفت‌های موجود، تقاضای فزاینده‌ای برای گویندگی وجود دارد. آیا به کتاب‌های صوتی گوش می‌دهید؟ میلیون‌ها نفر این کار را می‌کنند. تمام این کتاب‌ها باید توسط بازیگران صدا ضبط شوند. به عنوان بازیگر صدا، ممکن است روزی در یک تبلیغ تلویزیونی مشغول به کار باشید، یک روز دیگر در یک ویدئو تبلیغاتی و روز بعد در قالب یک شخصیت کارتونی ایفای نقش کنید.

همانطور که در رسانه‌ها گفته می‌شود، وارد شدن به صنعت دوبلاژ امری سخت است؛ به این دلیل که ایران جزو بهترین کشورها در صنعت دوبلاژ است و این سخت‌گیری از سوی مدیران دوبلاژ منطقی به نظر می‌رسد. اما با گسترش اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، استعدادهایی که به هر دلیل از حضور در این صنعت محروم شده‌اند، فرصت دوباره‌ای برای نمایش توانایی‌های خود داشته‌اند.

وبسایت همکاریتو با فراهم آوردن مکانی امن و قابل دسترس برای همه از جمله کارفرمایان و فریلنسرها، ارتباط آسان و سریع بین کارفرما و نریتور (گوینده) را فراهم کرده است. گویندگان می‌توانند با آپلود نمونه صداهای خود در پروفایل کاربریشان، به آسانی به صدها کارفرما معرفی شده و در صورت تمایل پروژه‌های موردنظرشان را انجام دهند. همکاریتو برای تمامی کارفرمایان و فریلنسرها پلن‌های رایگانی را اختصاص داده تا با کمترین هزینه و زمان، بهترین نتیجه را دریافت نمایند.

لینک‌های مرتبطمواردی که یک نریتور میتواند در آن ایفای نقش کند:

• دوبله

دوبله در فیلم، قرار دادن صدای افرادی دیگر (به نام دوبلور) به جای صدای اصلی بازیگران است. دوبله اغلب با تغییر زبان فیلم همراه است. موارد بسیار مهمی که کشور ایران را در این زمینه از دیگر کشور ها متمایز کرده، انتخاب صداپیشگان متناسب با کاراکتر گوینده، حداقل استفاده از افکت‌های صوتی، واقعی بودن صداها و همچنین سینک بودن تصویر با نریشن است.

• گویندگی تیزر (نریشن)

برای صاحبان برندها و کسب و کارها بسیار مهم است که تیزرهای تبلیغاتی با داشتن متن گیرا و نریشن تاثیر گذار، بر روی مخاطبان خود موثر واقع شوند. ساخت تیزر یا موشن گرافیک حرفه‌ای به همراه نریشن با صدای عالی، تاثیر دوچندانی بر جذب مخاطب هدف خواهد داشت.

• تلفن گویا (سانترال)

اگر دقت کنید وقتی با شرکت‌های بزرگ تماس می‌گیرید، گوینده خودکار، شما را به بخش مورد نظرتان راهنمایی می‌کند. مواقعی پیش می‌آید که شرکت‌های کوچک و یا استارت‌آپی به دلیل کمبود بودجه، خودشان وارد عمل شده و صدای سانترال تلفن را ضبط می‌کنند. استقبال از مشتریان تلفنی با یک صدای دلنشین مطمئناً بسیار لذت‌بخش‌تر از یک صدای نپخته و خام است.