تولید محتوا و ترجمه

امروزه بخش مهمی از سئو و یکی از دلایل مهم افزایش بازدید سایت، استفاده از مطالب خوب و با کیفیت است که رتبه وبسایت را به صورت چشمگیری افزایش می‌دهد. به همین دلیل مدیران وبسایت‌ها برای تولید محتوا سرمایه‌گذاری زیادی انجام می‌دهند و وبلاگ نویسان با تجربه‌ای را برای انجام این کار استخدام می‌کنند.

محتوا می‌تواند متن، صوت، گرافیک، انیمیشن و هر چیزی دیگری که بتواند پیام را به مخاطب برساند، باشد. در اینجا منظور از تولید محتوا، بیشتر نوشتن مقاله‌هایی با رعایت نکات سئو است. این در حالیست که معمولاً تسلط به نگارش محتوای متنی به همراه تسلط به چند نرم‌افزار ویرایش تصویر مانند فتوشاپ، از پوئن‌های مثبت یک نویسنده محتوا می‌باشد.

برای تولید یک محتوای خوب باید تمام مطلبی که می‌خواهیم در مورد آن بنویسیم و یا محتواهای مشابه دیگر را درک کنیم. با ترجمه کلمه به کلمه مقالات خارجی نمی‌توان به گیرایی بالایی در مقاله دست پیدا کرد. تولید محتوا را می‌توان به هنر کوزه‌گری تشابه کرد؛ وقتی نمی‌دانیم چه می‌خواهیم بسازیم، نتیجه‌ای که بدست می‌آید شاید شبیه به هیچ چیز نباشد. ولی وقتی از ابتدا در ذهنمان طرح نهایی را بررسی کرده و هدفمان را مشخص می‌کنیم؛ به ساخته خود زیبایی و جلاء می‌بخشیم. هنر تولید محتوا نیز این چنین است. با دانستن هدف خود، با تالیف و نگارش صحیح و یا با اضافه کردن حتی یک کلمه باعث می‌شویم تا نوشته ما در ذهن مخاطب تاثیر دوچندانی بگذارد.

لینک‌های مرتبطتولید محتوا یک بخش بسیار مهم به نام سئو (Seo) نیز دارد. منظور از سئو یعنی کاری کنید که گوگل و سایر موتورهای جستجو ارتباط نزدیکشان را با مقاله و در نهایت وبسایت شما حفظ کنند و به این نتیجه برسند که با محتوای تولید شده قصد فریب آن‌ها را ندارید. سئو یا همان Search Engine Optimization بدین معنا نیست که موتورهای جستجو را فریب می‌دهیم، بلکه برای کمک کردن به بهبود بررسی، نمایش و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج موتورهای جستجو با هدف رسيدن به رتبه‌های بالای صفحات نخست می‌باشد.

تمامی وبسایت‌ها، مخصوصا وبسایت‌هایی که برای منافع اقتصادی ایجاد شده‌اند؛ در صورتی که بازدیدکننده‌ای نداشته باشند محکوم به شکست هستند. موارد بسیار متنوعی برای جذب کاربر به وبسایت وجود دارد؛ از جمله تبلیغات شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات محیطی، ایجاد تبادل در بین وبسایت‌ها و ... ، ولی ماندگارترین سرمایه‌گذاری تبلیغاتی در تمامی وبسایت‌ها، سرمایه‌گذاری در بحث سئو و تولید محتواهای جذاب و دلخواه کاربران است.

پس از اینکه تمامی مفاهیم سئو را در وبسایت خود پیاده‌سازی کردید، انتظار این را نداشته باشید که بعد از ۱ ساعت نتایج عملکرد خود را ببینید. مشاهده نتایج سئو احتمالاً چند هفته الی چند ماه طول خواهد کشید. وبسایت‌هایی که شامل بخش فروش محصولات و ارائه خدمات هستند، علاقه بیشتری نسبت به سرمایه‌گذاری در حوزه سئو دارند؛ زیرا در صورتی که به صفحه اول موتورهای جستجو راه پیدا کنند، سودآوری چشم‌گیری نصیبشان خواهد شد.

شما می‌توانید به ۲ صورت پروژه‌های تولید محتوا و سئو خود را در وبسایت همکاریتو قرار دهید. در صورتی که پروژه کاری بزرگی داشته باشید؛ پیشنهاد می‌شود از امکان ایجاد مناقصه وبسایت همکاریتو استفاده کنید؛ چرا که در اینصورت صرفا افراد حرفه‌ای با پیشنهادهای معقول پروژه شما را جلو خواهند برد. در غیراینصورت شما می‌توانید بصورت عادی پروژه‌های خود را در وبسایت منتشر کنید تا تمامی فریلنسرها پیشنهادهای کاری خود را برای شما ارسال کنند.